Ako na korupciu? Dodržiavajme rýchlosť!

Autor: Dominik Harman | 14.8.2012 o 1:01 | (upravené 14.8.2012 o 1:08) Karma článku: 16,38 | Prečítané:  1400x

Ako sa kradlo za Mečiara, tak sa kradlo za Dzurindu, za Fica vari ešte viac, za Radičovej trochu menej, ale stále veľa, teraz sa kradne zasa veľmi, len to zatiaľ nie je vidieť. Ale veď kradlo by sa aj za Matoviča, ba aj za Sulíka by sa kradlo, takže je to jedno. Všetci kradnú!  

 

Keby sa tu tak nekradlo, už sme tu mohli mať Švajčiarsko!

"Ale tu sa tak strašne kradne, ale tak strašne, že je to do neba volajúce. To je hrôza."

Tak  som sa do toho Švajčiarska vybral. A oni sa asi fakt majú dobre. Opravené cesty (inak, okolo ciest NIKDE ANI JEDEN BILLBOARD), pekné fasády, na chodníkoch čisto, aj ľudia sú tu akýsi milší, či sa mi to len zdá?

Hútal som, v čom je pes zakopaný. Nevedel  som na to prísť počas celej krajinou a hovoril som si: Tí majú šťastie na dobrých politikov. Nekradnú, namiesto toho stavajú nové cesty (a rozmýšľal som, či na tie fantastické muškáty v každom okne nemajú voľajaké štátne dotácie).

Napokon mi to, len tak, ako to už býva - celkom nenápadne - skočilo do hlavy. Pri tých nekonečných cestách po diaľnici som si totiž všimol zaujímavú vec - nikto neporušoval rýchlosť!

Banalita, poviete si. Aj ja som si povedal.

Avšak, niečo na tom bude. Lebo kde nie sú poctiví ľudia, budú ťažko poctiví politici. Alebo keď budú, (zdravím,  pani expremiérka) tak ich väčšina veľmi rýchlo odsunie na druhú koľaj.

Ťažko môžeme od politikov chcieť, aby dodržiavali rýchlosť, keď ju sami prekračujeme. Denno-denne.

Že ich obhajujem? Nie, neobhajujem, no karhám aj nás všetkých. Vďaka tomu, aký sme (akých nás vychovali?) sa rútime tmou po nebezpečnej ceste, plnej prudkých zákrut a čoraz viac ignorujeme tachometer.

Môžeme to však zmeniť. Môžeme začať dodržiavať rýchlosť.

Daniel Lipšic má svoj Sen pre Slovensko. Aj ja mám ten svoj. Možno naivný, možno hlúpy, ale mám. Že moje deti budú vyrastať v slušnom prostredí. Snažte sa, aby tak vyrastali aj tie vaše.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?