Prázdne školské lavice

Autor: Dominik Harman | 6.9.2012 o 12:59 | (upravené 6.9.2012 o 16:32) Karma článku: 8,98 | Prečítané:  889x

Ževraj pribúda záškolákov. Alarmujúce štatistiky hovoria o dvojnásobnom počte oproti obdobiu pred desiatimi rokmi. Aké má na to štát riešenie? Odobrať 22eur (príspevok na dieťa) rodičom záškolákov. O tieto peniaze však neprídu, (aspoň tak som to pochopil) len sa odovzdajú úradníkom na obecnom úrade, ktorí za tieto peniaze danej rodine kúpia múku vajcia atď. Nechcem teraz hľadať súvis medzi záškolákmi a vajcami či múkou. Čo mi však nevie zliezť z mysle je pomyslenie na tých úradníkov. Ono to totiž asi nebudú dobrovoľníci, ktorí to budú robiť kvôli svojej vášni z nakupovania a roznášania múky. Zrejme budú za túto činnosť platení...štátom! Štát bojuje proti záškoláctvu tým, že danej rodine uľahčí nákup potravín... wow. Ale, budú teraz zástancovia súčasného systému namietať, to nie je všetko!

Áno, máte pravdu.  Ak sú záškoláci „extrémny" a kašlú na školu úplne, ich rodičia môžu byť súdení. Minulý rok takto bolo súdených (a odsúdených?) viac ako tisíc rodičov.

Ešteže máme na Slovensku väznice, ktoré financujú dobrovoľnícke združenia a štát teda títo nezodpovední rodičia už konečne nebudú otravovať ďalšími výdavkami. Ale keď...mne sa marí, že aj väznice patria štátu.

Prosím vás! Prestaňte vymýšľať zložité systémy odoberania a priberania dávok, ktoré vlastne aj tak neodoberiete, iba prenesiete zodpovednosť na ďalších ľudí. Ak chcete tých „najextrémnejších" zatvárať, fajn. Ale začnite už konečne používať sedliacky rozum a robiť efektívne opatrenia! Lebo v tých školách na východe budú aktívne učiteľky z Dobšinej za chvíľu vyučovať iba prázdne lavice.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?