Prázdne školské lavice

Autor: Dominik Harman | 6.9.2012 o 12:59 | (upravené 6.9.2012 o 16:32) Karma článku: 8,98 | Prečítané:  890x

Ževraj pribúda záškolákov. Alarmujúce štatistiky hovoria o dvojnásobnom počte oproti obdobiu pred desiatimi rokmi. Aké má na to štát riešenie? Odobrať 22eur (príspevok na dieťa) rodičom záškolákov. O tieto peniaze však neprídu, (aspoň tak som to pochopil) len sa odovzdajú úradníkom na obecnom úrade, ktorí za tieto peniaze danej rodine kúpia múku vajcia atď. Nechcem teraz hľadať súvis medzi záškolákmi a vajcami či múkou. Čo mi však nevie zliezť z mysle je pomyslenie na tých úradníkov. Ono to totiž asi nebudú dobrovoľníci, ktorí to budú robiť kvôli svojej vášni z nakupovania a roznášania múky. Zrejme budú za túto činnosť platení...štátom! Štát bojuje proti záškoláctvu tým, že danej rodine uľahčí nákup potravín... wow. Ale, budú teraz zástancovia súčasného systému namietať, to nie je všetko!

Áno, máte pravdu.  Ak sú záškoláci „extrémny" a kašlú na školu úplne, ich rodičia môžu byť súdení. Minulý rok takto bolo súdených (a odsúdených?) viac ako tisíc rodičov.

Ešteže máme na Slovensku väznice, ktoré financujú dobrovoľnícke združenia a štát teda títo nezodpovední rodičia už konečne nebudú otravovať ďalšími výdavkami. Ale keď...mne sa marí, že aj väznice patria štátu.

Prosím vás! Prestaňte vymýšľať zložité systémy odoberania a priberania dávok, ktoré vlastne aj tak neodoberiete, iba prenesiete zodpovednosť na ďalších ľudí. Ak chcete tých „najextrémnejších" zatvárať, fajn. Ale začnite už konečne používať sedliacky rozum a robiť efektívne opatrenia! Lebo v tých školách na východe budú aktívne učiteľky z Dobšinej za chvíľu vyučovať iba prázdne lavice.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Falošné správy a fabriky na trolov: Ako funguje propaganda 2.0

Ako sociálne siete a falošné správy stvorili dnešných populistov.

TECH

Gene Cernan videl z Mesiaca svet bez hraníc

Posledný muž na Mesiaci priniesol späť na Zem československú vlajku.

SVET

Savčenková pre SME: Ukrajina nie sú skorumpovaní politici

Musím Ukrajincov prebudiť, hovorí poslankyňa.


Už ste čítali?