Hodnoty?

Autor: Dominik Harman | 5.10.2012 o 15:31 | (upravené 5.10.2012 o 15:37) Karma článku: 9,12 | Prečítané:  550x

Našiel sa úplne nový recept na Grécku krízu - ložiská ropy a zemného plynu dakde pri Gréckych brehoch, v odhadovanej hodnote 465miliárd eur.

 

Krajina, kde sú ľudia akoby v permanentnom generálnom štrajku, kde politici nie sú schopní plniť záväzky a sústavne žiadajú odklady splátok a ďalšie balíčky pomoci, by sa tak zázračne mohla dostať z problémov, je tak?

Iste, ide v prvom rade o obrovské dlhy, ktoré štát vyprodukoval cez 13te a 14te dôchodky, platy, výsluhové dôchodky a neviemakéešte výdavky. Avšak ako tak už pekných pár mesiacov počúvam vyjadrenia politikov z Grécka, Európskej komisie, Európskeho parlamentu, ECB, Menového fondu, Talianska, Španielska, Nemecka, Francúzska, zdá sa mi, že problém bude niekde inde.

Problém je v tom, a na to už hádam nejakí ľudia prišli, že si skrátka všetci za tie roky vybudovali tak extrémnu bublinu okolo seba, že nemajú ani páru o skutočnom živote, natož o nejakých hodnotách.Hodnoty?čo to je? My máme iba jednu hodnotu - peniaze, hovoria svojimi vyhláseniami politici naprieč celou Európou. Aj tí zodpovední, aj tí nezodpovední.

Podľa môjho názoru je už aj mnohým europolitikom jasné, že peniaze poslané do Grécka sú vyhodené do luftu. Avšak možno som naivný a zúfalo staromódny, ale rád by som videl nejakého politika, aby vstal a nepovedal: „Požičiavať grékom je zlé, lebo aj tak nemajú šancu to zaplatiť." Ale vstal by a povedal: „Grékom nepožičiame, lebo je principiálne zlé podporovať takto dlžníkov v ich rozhadzovaní!"

Pokašlali si to? Pokašlali. Bude to mať dopad na ich krajinu? Bude. Bude to mať dopad na Eurozónu? Bude. Napriek tomu sa to musí udiať, ak sa naozaj chceme do budúcnosti takémuto bordelu vyhnúť. Ak sa Grécku podarí takto jednoducho vyviaznuť z problémov, myslí si niekto, že sa z toho poučia? Že sa z toho vôbec niekto poučí? Že keď dôjdu peniažky z Gréckej ropy, tak potom Európa zázrakom prijde k rozumu?

Ak sa tento ropný zázrak podarí, bude to v konečnom dôsledku to najhoršie, čo sa od vypuknutia krízy udialo.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Falošné správy a fabriky na trolov: Ako funguje propaganda 2.0

Ako sociálne siete a falošné správy stvorili dnešných populistov.

TECH

Gene Cernan videl z Mesiaca svet bez hraníc

Posledný muž na Mesiaci priniesol späť na Zem československú vlajku.

SVET

Savčenková pre SME: Ukrajina nie sú skorumpovaní politici

Musím Ukrajincov prebudiť, hovorí poslankyňa.


Už ste čítali?