Hodnoty?

Autor: Dominik Harman | 5.10.2012 o 15:31 | (upravené 5.10.2012 o 15:37) Karma článku: 9,12 | Prečítané:  547x

Našiel sa úplne nový recept na Grécku krízu - ložiská ropy a zemného plynu dakde pri Gréckych brehoch, v odhadovanej hodnote 465miliárd eur.

 

Krajina, kde sú ľudia akoby v permanentnom generálnom štrajku, kde politici nie sú schopní plniť záväzky a sústavne žiadajú odklady splátok a ďalšie balíčky pomoci, by sa tak zázračne mohla dostať z problémov, je tak?

Iste, ide v prvom rade o obrovské dlhy, ktoré štát vyprodukoval cez 13te a 14te dôchodky, platy, výsluhové dôchodky a neviemakéešte výdavky. Avšak ako tak už pekných pár mesiacov počúvam vyjadrenia politikov z Grécka, Európskej komisie, Európskeho parlamentu, ECB, Menového fondu, Talianska, Španielska, Nemecka, Francúzska, zdá sa mi, že problém bude niekde inde.

Problém je v tom, a na to už hádam nejakí ľudia prišli, že si skrátka všetci za tie roky vybudovali tak extrémnu bublinu okolo seba, že nemajú ani páru o skutočnom živote, natož o nejakých hodnotách.Hodnoty?čo to je? My máme iba jednu hodnotu - peniaze, hovoria svojimi vyhláseniami politici naprieč celou Európou. Aj tí zodpovední, aj tí nezodpovední.

Podľa môjho názoru je už aj mnohým europolitikom jasné, že peniaze poslané do Grécka sú vyhodené do luftu. Avšak možno som naivný a zúfalo staromódny, ale rád by som videl nejakého politika, aby vstal a nepovedal: „Požičiavať grékom je zlé, lebo aj tak nemajú šancu to zaplatiť." Ale vstal by a povedal: „Grékom nepožičiame, lebo je principiálne zlé podporovať takto dlžníkov v ich rozhadzovaní!"

Pokašlali si to? Pokašlali. Bude to mať dopad na ich krajinu? Bude. Bude to mať dopad na Eurozónu? Bude. Napriek tomu sa to musí udiať, ak sa naozaj chceme do budúcnosti takémuto bordelu vyhnúť. Ak sa Grécku podarí takto jednoducho vyviaznuť z problémov, myslí si niekto, že sa z toho poučia? Že sa z toho vôbec niekto poučí? Že keď dôjdu peniažky z Gréckej ropy, tak potom Európa zázrakom prijde k rozumu?

Ak sa tento ropný zázrak podarí, bude to v konečnom dôsledku to najhoršie, čo sa od vypuknutia krízy udialo.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?