Vyhrnuté nohavice

Autor: Dominik Harman | 18.12.2012 o 19:22 | Karma článku: 11,03 | Prečítané:  1375x

Dnes mi bola celý deň trochu zima na nohy. Bol som jeden z tých polobláznov čo si na znak výročia úmrtia akéhosi hlúpeho Havla vyhrnuli nohavice a chodili po svete ako debili. Môžem vás však ubezpečiť, ako debil sa necítim, možno ani ako poloblázon. Nie som ani fanúšik podobných „smiešnych" facebookových akcií. Prečo som sa teda zapojil?

 

Úprimne? Neviem toho o Václavovi Havlovi veľa. No dnes som nemal vyhrnuté nohavice „iba" kvôli jednému človeku. Mal som ich vyhrnuté kvôli tomu, čo pre mňa Havel symbolizuje - kvôli disidentom za bývalého režimu, ktorí symbolizujú jeho ukrutnosť a zvrátenosť. Kvôli nenápadným hrdinom, vyše 70 000 ľuďom, ktorí boli za bývalého režimu za svoje postoje, vieru či postavenie perzekvovaní, no o väčšine z nich dodnes nikto okrem najbližších nevie. Mal som nohavice vyhrnuté kvôli tomu, že doteraz naivne verím, že Pravda a Láska musí zvíťaziť nad lžou a nenávisťou. Mal som nohavice vyhrnuté kvôli tomu, že verím, že odkaz 17. Novembra ešte nevyprchal. Mal som nohavice vyhrnuté kvôli tomu, že napriek Gašparovičovi, Ficovi, Ondekovi, Macejkovej, Harabinovi, Trnkovi, Dzurindovi a iným som nestratil nádej v slušné a čestné Slovensko.

 

Moje vyhrnuté nohavice dnes reprezentovali nádej, no aj odhodlanie. Odhodlanie byť dobrým a snaživým v naprávaní krívd, ktoré pácham ja sám, a ktoré páchajú iní.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?