Odpovede pre človeka, čo volil Fica

Autor: Dominik Harman | 12.3.2012 o 20:33 | (upravené 12.3.2012 o 22:05) Karma článku: 16,66 | Prečítané:  5018x

Tesne po sobotnej volebnej noci sa na Facebookovom statuse mojej spolužiačky jedna jej kamarátka zastávala Roberta Fica. Použila pri tom veľa mylných argumentov. Tento článok som pôvodne uploadol na web a poprosil som ju, aby si ho stiahla a prečítala, keďže sa moja reakcia nezmestila do obyčajného komentáru a zároveň som chcel, aby si ju prečítali aj iní. Dotyčná osoba tak, bohužiaľ, odmietla urobiť. Argumenty, ktoré použila, môžu do istej miery reflektovať názory iných voličov SMERu, preto som sa rozhodol zverejniť moju reakciu aj s jej pôvodnými tvrdeniami (napísané hrubým písmom)

 

pravicový zlepenec by nebol o nič lepší

FALSE - Najmä v čase krízy je ľavicový populizmus tá najnebezpečnejšia a najmenej vhodná cesta pre Slovensko. Pravicový „zlepenec", nech už sú jeho kvality akékoľvek, dokáže v ekonomických otázkach presadiť nepopulárne, no pre chod štátu potrebné opatrenia (ktorým bolo napríklad zvýšenie DPH na 20%) - pre porovnanie, ak sa nemýlim, máme jedny z najmenších daní v Európe. *oprava - naše dane nie sú určite najnižšie, väčšinou však patria medzi nižšie ako je priemer EÚ (samozrejme sú výnimky)

je dôležité dať Ficovi šancu nech to skúsi sám

FALSE - On už šancu dostal, v roku 2006. Prevzal Slovensko v čase najväčšieho hospodárskeho rastu (čo bolo najmä vďaka reformám prvej a druhej Dzurindovej vlády), v roku 2010, po skončení volebného obdobia, bolo Slovensko v rozklade. Môžeme argumentovať krízou, neobstojí to však. Slovensko sa masívne zadlžovalo aj v rokoch 2006 a 2007, v čase, keď sme o kríze ani nechyrovali.

budem na neho kydať, až keď sa dopustí chýb v nasledovnom štvorročnom období

NOT GOOD - on sa chýb už dopustil. Nemusíš sa riadiť tým, čo ti o ňom hovoria iní. Stačí si vygoogliť nejaké články z toho obdobia a pozrieť si ekonomické analýzy. To ťa presvedčí o mojich slovách.

radšej fico ako schizofrenický Matovič, neskorumpovaný Sulík a „dokonalý" Dzurinda

FALSE - pozri prvý bod

skoro nás stiahol pod hladinu s tým eurovalom (Sulík)

FALSE - V čase, keď sa hlasovalo o eurovale a o dôvere vláde, bolo jasné, že v prípade neschválenia prejde tak či tak o niekoľko dní s podporou SMERu, čo sa aj nakoniec stalo. Hlasovanie o eurovale bolo principiálnym odmietnutím politiky Bruselu a europolitikov, ktorí stratili kontakt s realitou a slepo sa pridŕžajú eura - ktoré vzniklo nie ako ekonomický, ale najmä ako politický projekt, v čom tkvú všetky jeho problémy.

..keď sa obráti na vysokopostaveného nemeckého politika s otázkou: A teba kto volil?

ÚČELOVÁ INTERPRETÁCIA - Schultz je europolitik, predseda europarlamentu a otázka bola legitímna. zvolilo ho niečo cez 300 politikov. Môžeme argumentovať, že títo europoslanci boli riadne a demokraticky zvolení, môžeš si však ľahko zistiť cez internet, že eurovoľby sú väčšinou populácie ignorované, a teda takto zvolení politici nemajú až takú veľkú legitimitu. Sulík s 12% ziskom v roku 2010 zastupuje nepomerne väčšie percento voličov.

môj otec ho pozná,vraj už na strednej prepadal pomaly a bol to k***t(Sulík)

ZAVÁDZANIE - Aj Einstein prepadal. Som si istý, že by sa našlo dosť ľudí, ktorí by sa podobne vyjadrovali o tvojom otcovi, akokoľvek je to neférové a nepravdivé. *oprava - Aj keď mám vryté v pamäti, že som to niekde o tom Einsteinovi čítal, presnú formuláciu som nenašiel. Ospravedlňujem sa. Čo som tým chcel povedať je to, že jednoducho známky v škole niekedy nie sú smerodajné (čo poznáme na vlastnej koži, čo, študenti?)

mne sa páči myšlienka zdaniť bohatých, to sa celkom hodí

ÁNO, HODÍ SA TO, ľuďom, čo nemajú peniaze a dobrú prácu atď. Toto je nekonečný ideologický rozpor. Má každý právo na rovnosť šancí? Nie je to len utópia? Dá sa tento stav dosiahnuť? Všetko nasvedčuje tomu, že nie. A osobne sa pridŕžam názoru, že keď sa človek snaží, peniaze si zarobí. „If you are born poor, it is not your fault. But if you die poor, it IS your fault." Bill Gates, myslím. A má pravdu. „Povinná solidárnosť" bohatých s chudobnými sa mi prieči. Aj tak väčšina bohatých dáva kopu peňazí do neziskoviek a na charitu, ktoré chudobným pomôžu viac, ako štátna mašinéria. Ďalej, vyššie dane automaticky znamenajú menšiu motiváciu pre podnikateľov vytvárať zisk - jednoducho ho nebudú priznávať a absolútna hodnota vybranej dane môže byť, paradoxne, ešte menšia. Plus to môže zapríčiniť, že bude menej podnikateľov a živnostníkov čím sa zmenší hospodársky rast krajiny, čo je najdôležitejšia štátnická záležitosť v týchto rokoch.

nikto z nás nemá právo súdiť ľudí podľa toho, koho volili

FALSE - To, že človek ide voliť, je znak občianskej angažovanosti, čo samo o sebe vypovedá o tomto človekovi pozitívne. Takže človek, ktorý volil SMER, má viac plusových bodov za voľby ako človek, čo nevolil. Na druhú stranu to, že volím nejakú politickú stranu znamená, že (by som mal) voliť ich program, s ktorým sa teda zrejme stotožňujem aspoň vo väčšine, keď som mu dal hlas, nie? Takže ak sa niekto stotožňuje s názormi, ktoré sa mne nepáčia, tak toho človeka budem súdiť a môj postoj k nemu sa zákonite musí zmeniť, keď viem, aké zastáva názory. Je to úplne legitímne.

45% hlasov nemôžu byť len dôchodcovia, na tom sa, hádam, zhodneme

MÁŠ PRAVDU, prieskumy však dokazujú, že SMER volia najmä ľudia z nižším vzdelaním, vyštudované učňovky, ľudia mimo podnikateľského sektora a všeobecne menej bohatí a menej vzdelaní ľudia. Nesnažím sa ich zhodiť, len chcem ukázať jeho voličskú základňu.

dúfam, že 4 roky nebudem o politike nič počuť

TO DÚFAŠ ZLE. Ako inak chceš potom Fica súdiť (čo si povedala, že budeš robiť, keď si to odžiješ), ak sa o to nebudeš zaujímať? Ako budeš o 4 roky vedieť, koho máš ísť voliť?

a rozhodne by bolo blbé, kebyže sa kvôli voľbám pohádame, lebo je to blbosť

FALSE - voľby sú najdôležitejšia vec v krajine za 4 roky a rozhodne to nie je blbosť. Určuje to smerovanie štátu, a tým aj teba. Platí to o to viac v časoch krízy, ktorú zažívame.

 

Neodvažujem sa myslieť si, že mám monopol na pravdu. Prosím, feel free vyjadriť sa v diskusii.

 

 

Za prípadné gramatické chyby sa ospravedlňujem.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?