Nie je všetko beznádejné

Autor: Dominik Harman | 28.6.2012 o 22:00 | (upravené 28.6.2012 o 22:10) Karma článku: 6,61 | Prečítané:  747x

Nestáva sa často, že žiaci našej školy môžu byť na ňu hrdí. Stáva sa tak počas maturít, počas testovania OGY, a všeobecne vtedy, keď na nástenke môžu vidieť nápis GVARZA na popredných miestach celoslovenských rebríčkov. Ak však ide o „kultúrny" život, nedvíhame ruky nad hlavu často.

Výsledková listinaVýsledková listinaMarek Matuška

Tentoraz to však bolo akési iné. V prípravnej fáze to tak ani zďaleka nevyzeralo - laxný prístup, nedorozumenia, chaos. Zlyhali až dve z troch zložiek - reklamná i organizačná, no jednotlivo zlyhali viacería, na čele so mnou. Časté ignorovanie dobrých rád, ktoré sme od vedenia školy dostávali, niekedy však aj ich nelogický a nervózny prístup. Očakávania ešte pár dní pred akciou neboli veľké a vyhliadky neradostné.

Ani samotný štvrtok 21.6. sa nezačal pekne - zhruba od polnoci pršalo a vyzeralo to, že z celodennej športovej akcie nebude nič. Odovzdane som vstal, obliekol sa, zabalil si potrebné veci a nasadol na autobus.

Ihrisko

Stal sa však zázrak. Mračná sa za pár minút roztrhali a vykuklo medzi ne slnko. Kaluže z betónovej plochy do hodiny zmizli, a s nimi zmizla aj moja, naša odovzdanosť. Zrazu začali prichádzať ľudia, takmer tridsiatka dobrovoľníkov (!) urobila všetko omnoho jednoduchším. A predstavenie sa začalo. Prišla technika, DJ rozložil mixpult, moderátori brali do rúk mikrofóny, všade vládlo nadšenie a ja som nerozumel sám sebe - ako som mohol tejto akcii neveriť? Že boli zmätky v súpiskách? Vyriešili sa! Že sa prekryli finále dvoch súťaží s tými istými účastníkmi? Vyriešilo sa!

Nefoť ma!

Organizačný tímPoobedný program bol potom plný radosti. Kapela Leeftail dobre rozprúdila atmosféru, aby potom chalani z noXcuse odpálili, podľa ich slov, jeden z najlepších koncertov. Záverečná diskotéka s laser show a parostrojom bola... nuž, jediné negatívum je, že netrvala aspoň dvakrát toľko.

Laser show

Nechcem robiť reklamu nijakej firme, rád by som však poďakoval firmám Artis Omnis, SC Mirage a  firme Intersport, ktoré nezištne (tých pár plagátov bolo naozaj iba pro forma) podporili túto akciu. Ďakujeme! Bez vás by to nebolo ani z polovice také skvelé.  Ďakujem aj vedeniu našej školy, ako aj vedeniu Bilingválneho gymnázia, že túto akciu pustili ďalej. Ďakujem všetkým dobrovoľníkom, že pomohli. Ďakujem všetkým, ktorí sa tejto akcie zúčastnili a po celý deň sa zabávali.

Najväčšie ďakujem z mojej strany však patrí mojim kolegom a priateľom, vďaka ktorým má táto akcia šancu stať sa tradíciou.

Treba niečo dodávať?

Čo ukázala táto akcia? Jednoduchú, no veľmi dôležitú vec - ak sa niekto pre niečo zapáli, je presvedčený o tom, že robí dobre a že je to správne, nikto a nič ho nezastaví. Ani finančné problémy, ani občasné zlyhania, chaos a zlá organizácia, nič nemôže zabiť pôvodnú myšlienku, ak je dostatočne silná. V tomto prípade bola. Vďaka Bohu za to.

 

(Autorovi fotografií Marekovi Matuškovi ďakujem za skvelé fotky! Dovolil som si ich použiť, aby som mohol lepšie vykresliť atmosféru)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?