Márna GVARZA Journalu snaha?

Autor: Dominik Harman | 14.9.2012 o 12:18 | (upravené 14.9.2012 o 22:19) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  395x

Máme tu ďalšiu "etapu" školského časopisu...

„Ak čas ukáže, že tento časopis má zmysel, že Ti niečo dokáže ponúknuť, len vtedy budeme môcť a chcieť pokračovať ďalej."

Toto ste si prečítali 2. decembra 2011 v editoriali historicky prvého čísla GVARZA Journalu. Prvého a (doteraz) posledného.

Čo sa stalo?

Hovoril som to osobne mnohým z vás, nikdy však nie úplne. Bolo by odo mňa podlé a alibistické zvaľovať vinu na niekoho iného. Ja som časopis stvoril a len a len mojím rozhodnutím ďalšie čísla nevyšli. Čo ma k tomu viedlo?

Ťažko sa mi po toľkom čase spomína, čo sa presne stalo, niektoré veci, niektoré rozhovory si však pamätám. Skúsim to povedať tak že citát, ktorým tento článok začína, sa nenaplnil. Respektíve - zdalo sa mi, že táto veta sa nenaplnila. Že časopis, hoci sa vypredal za jeden deň, priniesol viac škody, ako úžitku. Mal som z ľudí v škole pocit, že nie sú radi, že tu niečo takéto vzniklo. Že sú z toho nervózni, že by boli radšej, keby to mohli odpratať a nezapodievať sa tým. Každý si našiel niečo, čo by na ňom skritizoval.

Vedenie školy malo tiež pripomienky. Len pár hodín potom, ako sa časopis začal predávať, si ma pozvali „na koberček" kde som strávil takmer hodinu a počúval nie veľmi povzbudivé slová. Aký som bol vtedy nahnevaný! Urazený, nepochopený, mal som pocit, akoby sa proti mne spriahol celý svet...

Bol som debil. Panie zástupkyne, mali ste pravdu (takmer) vo všetkom!

Zároveň však dúfam, že som sa poučil z vlastných chýb. Dúfam, že časopis, na ktorom pracuje kvalitný tím ľudí, dostane u vás druhú šancu.

Neviem vám zaručiť, že budeme vychádzať každý mesiac. Dôvod? Financie. Tlač časopisu je finančne extrémne náročná činnosť. Aj keď plánujem požiadať rodičovské združenie o finančnú podporu, neočakávam, že budem úspešný, alebo že budem úspešný len minimálne.

Preto vás chcem všetkých veľmi pekne poprosiť - ak poznáte nejakú firmu, alebo jednotlivcov, ak aj vy sami chcete podporiť tento projekt, sú dve možnosti:

  • inzerujte včasopise (možnosť pre firmy)
  • darujte nám finančnú čiastku vakejkoľvek hodnote. Ak si budete želať, vaše meno uverejníme vtlačenej verzii časopisu ako aj na webe vzozname darcov asponzorov.

Dôležité je naozaj každé euro, ktoré nám dokážete poskytnúť. Ak aj sami nemáte, alebo nechcete prispieť, prosím vás, skúste o tomto projekte dať vedieť vašim známym, rodičom, priateľom... My sa vám za to odvďačíme kvalitným časopisom každý mesiac.

Máme novú facebookovú fan stránku - www.facebook.com/casopisgvarza a čoskoro pribudne aj webová stránka. Na internete pre vás budeme poskytovať aktuálne správy, bohaté fotogalérie z akcií, pozvánky na akcie, ktoré budú pod hlavičkou GVARZA Journalu ako aj všetky akcie na škole a akcie v meste, budeme vás informovať o všetkých novinkách a radi budeme odpovedať na vaše otázky. Pridajte si našu stránku medzi obľúbené, zdieľajte ju a komentujte - aj to je spôsob, ako pomôcť a popritom sa niečo nové dozvedieť.

O ďalších novinkách budeme v najbližšej dobe informovať. Ďakujeme!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?